• Gratulacje!

• Gratulujemy naszym uczniom, Kai Iwańskiej, Lenie Bloch, Łukaszowi Bloch i Igorowi Iwańskiemu, którzy zajęli zaszczytneIII miejsce w Gminnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym .

Brawo!!!

•

22 kwietnia 2024 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. W tym dniu uczniowie do szkoły przyszli ubrani na zielono. Odbył się apel, którego celem było promowanie ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą.

Po apelu każda z klas wraz z oddziałem przedszkolnym uczestniczyła w warsztatach przygotowując strój eko.

• Brawo, Robert!

• Mamy to!!! Nasz uczeń, Robert Nasiadka z klasy VIII, wraca do Bloch z Nagrodą Specjalną w III Powiatowym Konkursie Poezji Anglojęzycznej.

Robercie , GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów

• III Ogólnopolski Konkurs Językowo-Plastyczny DACHL-Märchen

• Z dumą informujemy, że nasz uczeń Adrian Gałązka został laureatem III Ogólnopolskiego Konkursu Językowo-Plastycznego DACHL-Märchen i otrzymał wyróżnienie. Adrian wraz z rodzicami i opiekunką panią Pauliną Sabak, miał zaszczyt wziąć udział w uroczystej Gali Wręczenia Nagród, która miała miejsce w WBS - Polsko -Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornahauser-Dudy.

Gratulujemy Adrianowi, jego rodzicom i nauczycielce języka niemieckiego. Życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

• Wiosenne rabaty

• "Założyć ogród to uwierzyć w jutro "

A.Hepburn

Kolejny raz zachęcamy rodziców, wychowawców uczniów klas I-llI i dzieci z oddzialu przedszkolnego do sadzenia kwiatów na rabatach przed budynkiem naszej szkoły.

Mamy nadzieję, że wprowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci i że w przyszłości nasi absolwenci będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.

Czas realizacji akcji do 17 maja.

• “Różowa skrzyneczka”

• Z radością chcielibyśmy poinformować, że wraz z nadejściem wiosny w naszej szkole pojawiła się “Różowa Skrzyneczka”. “Różowa skrzyneczka” jest inicjatywą, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym oraz zapewnienie szerokiego dostępu do bezpłatnych środków higienicznych w przestrzeni publicznej.

Skrzyneczka działa zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar!

Jeśli chcesz wesprzeć akcję różowej skrzyneczki w naszej szkole, możesz przekazać środki higieniczne opiekunom SU, psychologowi lub po prostu umieścić je w skrzyneczce.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w zakupie skrzyneczki.

E.Pujer

• XI edycja Konferencji Samorządu i Oświaty „Edukacja Przyszłości”

• 20 i 21 marca br. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się XI edycja Konferencji Samorządu i Oświaty „Edukacja Przyszłości”. Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń w Polsce skierowane do prezydentów, burmistrzów, wójtów dyrektorów i naczelników wydziałów edukacji w JST oraz dyrektorów szkół. To miejsce wymiany myśli o edukacji i zarządzaniu edukacją.

Kluczowe tematy dyskusji, związane z bieżącymi zmianami w oświacie, stojącymi przed samorządami i dyrektorami szkół, poruszone zostały podczas trzech głównych ścieżek tematycznych: Zarządzanie, Finansowanie i Edukacja.

Pierwszego dnia, w roli prelegenta, wzięła udział pani Justyna Łempicka, dyrektor szkoły. Tematem przewodnim danego panelu dyskusyjnego były nowe technologie w nauczaniu. Poruszane zagadnienia dotyczyły programów zewnętrznych umożliwiających cyfryzację procesu edukacji, możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji oraz znajomości nowych technologii jako warunku koniecznego na rynku pracy. Podczas danej debaty prelegenci postawili na wymianę doświadczeń i inspiracji, jak również na przekazanie praktycznej wiedzy w jednym nadrzędnym celu: wyboru właściwego kierunku rozwoju troski o dobro współczesnego młodego człowieka.

• Powiatowy Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka"

• W dniu 26 marca 2024 r. nasi uczniowie: Alan Krajewski, Robert Nasiadka i Kuba Traczyk reprezentowali Gminę Długosiodło podczas Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka", który odbył się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie.

• Witamy Wiosnę

• 22 marca społeczność naszej Szkoły swietowała Dzień Języków Obcych oraz Pierwszy Dzień Wiosny. Świętowanie rozpoczęło przedstawienie „ Czerwony Kapturek” w wersji anglojęzycznej i niemieckojęzycznej. Uczniowie poznali także tradycje związane z tworzeniem Marzanny. Podczas warsztatów wykonali swoje klasowe Marzanny.

• Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

• Wiosna zawitała, słońce radośnie grzeje, a 21 marca przynosi nam nie tylko jej powitanie, ale i Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Święto to, ustanowione w 2005 roku, ma na celu zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa tych wyjątkowych ludzi, zapewniając im pełnię uczestnictwa w życiu społecznym.

Maluchy z zerówki wkroczyły w ten dzień w kolorowym, skarpetkowym chaosie! Nie do pary, radosne i pełne akceptacji, symbolizowały one niedopasowanie genotypowe – dodatkowy chromosom w 21 parze – nierozerwalnie związany z zespołem Downa. To piękny gest, udowadniający, że szacunek i tolerancja nie znają granic.

Pamiętajmy jednak, że kolorowe skarpetki to tylko symbol. Nasz szacunek i akceptacja dla osób z Zespołem Downa powinny być widoczne każdego dnia, nie tylko od święta.

Okazujmy życzliwość, budujmy relacje i otwórzmy się na świat pełen różnorodności, w którym każdy zasługuje na szacunek i godne życie.

Renata Pietrzak- pedagog specjalny

• III Konkurs Matematyczno - Informatyczny im. Jerzego Różyckiego

• 20.03.2024 r. pięciu uczniów z naszej szkoły, pod opieką p. Katarzyny Rzepińskiej gościło w I LO im. Cypriana Kamila Norwida w Wyszkowie.

Uczniowie wzięli udział w III Konkursie Matematyczno - Informatycznym

im. Jerzego Różyckiego.