• Laboratoria Przyszłości- informacja o programie
      • Laboratoria Przyszłości to program rządowy, którego celem jest rozwijanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. Program zakłada doposażenie szkół w nowoczesne narzędzia i pomoce dydaktyczne, potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności manualnych i technicznych, a także samodzielnego i krytycznego myślenia. Na realizację programu nasza szkoła otrzymała środki w wysokości 60 000 zł. W ramach tych środków zakupiliśmy wyposażenie zgodne z katalogiem przygotowanym przez MEiN:
        - drukarka 3D,
        - mikrokontroler,
        - lutownica,
        - statyw z akcesoriami,
        - mikroport z akcesoriami,
        - oświetlenie do realizacji nagrań,
        - mikrofon kierunkowy z akcesoriami,
        - gimbal,
        - aparat fotograficzny z akcesoriami,
        - okulary VR wirtualne laboratorium,
        - 2 szafki na drukarkę 3D,
        - 2 krzesła dla ucznia,
        - regał Grande,
        - długopisy BANACH 3D,
        - skaner 3D,
        - Class VR licencja.

Korzystanie z wyposażenia zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości na pewno podniesie atrakcyjność zajęć, zwiększając zaangażowanie uczniów w proces nauki. Sprzyjać będzie także rozwojowi indywidualnych zainteresowań i talentów uczniów. Poniżej zdjęcia elementów wyposażenia.