• Kocham Cię, książko!

          • Miniony tydzień na zajęciach świetlicowych upłynął dzieciom pod hasłem: ”Nie błądzi ten, kto czyta”. W ramach zajęć dzieci przygotowały inscenizację kukiełkową do wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”. W postacie wcielili się uczniowie klasy I. Odbył się też konkurs wiedzy o książkach. Tytuł przyjaciela książki zdobył Antoni Iwański . Gratulujemy.

          • Brawo, chłopcy!!!

          • 08.05.2024 r. w Starym Bosewie odbyły się gminne zawody lekkoatletyczne chłopców w dwóch kategoriach: klasy IV-VI oraz klasy VII- VIII.

            Miło nam poinformować,że w obu kategoriach chłopcy wywalczyli I miejsce i tym samym awansowali do zawodów powiatowych.

            Skład drużyn

            Kategoria klasy IV-VI:

            Łukasz Bloch

            Antoni Iwański

            Igor Iwański

            Jan Jechna

            Alan Krajewski

            Kuba Traczyk

            Kategoria klasy VII- VIII:

            Radosław Bloch

            Wiktor Gałązka

            Antoni Jechna

            Dawid Kempisty

            Filip Kukielski

            Robert Nasiadka.

            Chłopcy łącznie przywieźli 14 z 24 medali.

            Brawo

            Serdecznie gratulujemy

          • Uroczysty apel z okazji świąt majowych

          • 26 kwietnia 2024 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji świąt majowych. Po odśpiewaniu hymnu państwowego zatopiliśmy się więc w historii. Oprócz przypomnienia genezy i historii zbliżających się świąt oraz refleksji nad naszą krwawą i smutną przeszłością, nie zabrakło przypomnienia chwil wyniosłych i radości, które najlepiej wyrażały śpiewane pieśni patriotyczne. Śpiewali Franciszek Kwiatkowski, Maria Mikołajczyk, Maja Pleńska i Łukasz Bączek. Punktem kulminacyjnym występu był niezwykle oryginalny taniec z flagami w wykonaniu uczniów klasy 3. Zainteresowanie wzbudziła również rekonstrukcja wydarzeń z 1791r. Na scenie pojawił się król Stanisław August Poniatowski, Marszałek Małachowski oraz posłowie. Ich role odegrali uczniowie klasy 8.W ten sposób, uczczono w naszej szkole majowe święta narodowe. Uroczysty sposób obchodzenia świąt uczy młodych ludzi poszanowania dla tradycji.

          • Gratulacje!!!

          • Brawo dla Naszych najmłodszych pociech i ich wychowawczyni pani Justyny Kuleszy. Dziewczynki z oddziału przedszkolnego, Karina Zając, Maja Sobieska i Iga Szczepaniak, zajęły I miejsce w Gminnym Konkursie Piosenki Patriotycznej "Śpiewamy dla Ojczyzny" w kategorii 5-6 latków.

          • Gratulacje!

          • Gratulujemy naszym uczniom, Kai Iwańskiej, Lenie Bloch, Łukaszowi Bloch i Igorowi Iwańskiemu, którzy zajęli zaszczytneIII miejsce w Gminnym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym .

            Brawo!!!

          • Dzień Ziemi

          •  

            22 kwietnia 2024 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi. W tym dniu uczniowie do szkoły przyszli ubrani na zielono. Odbył się apel, którego celem było promowanie ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowanie do życia w zgodzie z naturą.

            Po apelu każda z klas wraz z oddziałem przedszkolnym uczestniczyła w warsztatach przygotowując strój eko.

          • Brawo, Robert!

          • Mamy to!!! Nasz uczeń, Robert Nasiadka z klasy VIII, wraca do Bloch z Nagrodą Specjalną w III Powiatowym Konkursie Poezji Anglojęzycznej.

            Robercie , GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów

          • III Ogólnopolski Konkurs Językowo-Plastyczny DACHL-Märchen

          • Z dumą informujemy, że nasz uczeń Adrian Gałązka został laureatem III Ogólnopolskiego Konkursu Językowo-Plastycznego DACHL-Märchen i otrzymał wyróżnienie. Adrian wraz z rodzicami i opiekunką panią Pauliną Sabak, miał zaszczyt wziąć udział w uroczystej Gali Wręczenia Nagród, która miała miejsce w WBS - Polsko -Niemieckiej Szkole Spotkań i Dialogu im. Willy’ego Brandta w Warszawie. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornahauser-Dudy.

            Gratulujemy Adrianowi, jego rodzicom i nauczycielce języka niemieckiego. Życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

          • Wiosenne rabaty

          • "Założyć ogród to uwierzyć w jutro "

            A.Hepburn

            Kolejny raz zachęcamy rodziców, wychowawców uczniów klas I-llI i dzieci z oddzialu przedszkolnego do sadzenia kwiatów na rabatach przed budynkiem naszej szkoły.

            Mamy nadzieję, że wprowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci i że w przyszłości nasi absolwenci będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.

            Czas realizacji akcji do 17 maja.

          • “Różowa skrzyneczka”

          • Z radością chcielibyśmy poinformować, że wraz z nadejściem wiosny w naszej szkole pojawiła się “Różowa Skrzyneczka”. “Różowa skrzyneczka” jest inicjatywą, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym oraz zapewnienie szerokiego dostępu do bezpłatnych środków higienicznych w przestrzeni publicznej.

            Skrzyneczka działa zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar!

            Jeśli chcesz wesprzeć akcję różowej skrzyneczki w naszej szkole, możesz przekazać środki higieniczne opiekunom SU, psychologowi lub po prostu umieścić je w skrzyneczce.

            Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w zakupie skrzyneczki.

            E.Pujer

          • XI edycja Konferencji Samorządu i Oświaty „Edukacja Przyszłości”

          • 20 i 21 marca br. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się XI edycja Konferencji Samorządu i Oświaty „Edukacja Przyszłości”. Jest to jedno z ważniejszych wydarzeń w Polsce skierowane do prezydentów, burmistrzów, wójtów dyrektorów i naczelników wydziałów edukacji w JST oraz dyrektorów szkół. To miejsce wymiany myśli o edukacji i zarządzaniu edukacją.

            Kluczowe tematy dyskusji, związane z bieżącymi zmianami w oświacie, stojącymi przed samorządami i dyrektorami szkół, poruszone zostały podczas trzech głównych ścieżek tematycznych: Zarządzanie, Finansowanie i Edukacja.

            Pierwszego dnia, w roli prelegenta, wzięła udział pani Justyna Łempicka, dyrektor szkoły. Tematem przewodnim danego panelu dyskusyjnego były nowe technologie w nauczaniu. Poruszane zagadnienia dotyczyły programów zewnętrznych umożliwiających cyfryzację procesu edukacji, możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji oraz znajomości nowych technologii jako warunku koniecznego na rynku pracy. Podczas danej debaty prelegenci postawili na wymianę doświadczeń i inspiracji, jak również na przekazanie praktycznej wiedzy w jednym nadrzędnym celu: wyboru właściwego kierunku rozwoju troski o dobro współczesnego młodego człowieka.

          • Powiatowy Konkurs Recytatorski "Warszawska Syrenka"

          • W dniu 26 marca 2024 r. nasi uczniowie: Alan Krajewski, Robert Nasiadka i Kuba Traczyk reprezentowali Gminę Długosiodło podczas Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka", który odbył się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie.