Dzień Pluszowego Misia 🐻
- 15
Mamy to!!!
23.11.2023 r. w Starym Bosewie odbyły się Gminne Zawody w Piłkę Halową Chłopców .
Miło nam poinformować,że nasi uczniowie,
w składzie:
Łukasz Bloch
Mateusz Bloch
Igor Iwański
Alan Krajewski
Kuba Traczyk
Wiktor Gałązka
Filip Kukiełki
Radosław Bloch
Antoni Jechna
Dawid Kempisty
wywalczyli I miejscei tym samym awansowali do zawodów powiatowych,które odbędą się już w najbliższą niedzielę.
Chłopaki trzymamy kciuki .
Pasowanie na Przedszkolaka🖍️☺️
- 55
"Cudze chwalicie, swego nie znacie…”
- 19
Te słowa St. Jachowicza towarzyszyły uczniom klasy V, VI i VII, którzy 17 listopada 2023 r. byli na wycieczce w Ostrowi Mazowieckiej - siedzibie sąsiedniego powiatu i poznali kawałek arcyciekawej historii naszego regionu. Najpierw obejrzeli w kinie „Ostrowia” film „Kajtek Czarodziej” wyreżyserowany przez Magdalenę Łazarkiewicz na motywach powieści Janusza Korczaka. Młodzi widzowie z zapartym tchem śledzili losy Kajtka, który pogrążył się w magicznym świecie dziecięcej wyobraźni, a dzięki czarodziejskim mocom chciał ulepszać świat. Jednak moce zła nie dały za wygraną i chłopiec zrozumiał w końcu, że otaczającą go rzeczywistość można zmienić tylko dzięki dobroci i miłości, a nie magii. Pełni pozytywnych wrażeń uczniowie odwiedzili następnie Muzeum Rodziny Pileckich, gdzie nie tylko zapoznali się z pamiątkami po bohaterskim rotmistrzu Witoldzie Pileckim, ale wzięli także udział w warsztatach historycznych. Postać Pileckiego jest symbolem walki o prawdę, o człowieczeństwo, o prawo do godności. Zaś podsumowaniem wyjazdu była wizyta w Ogródku Jordanowskim, gdzie na niewielkim wzniesieniu znajduje się obecnie wykonana symboliczna drewniana zabudowa nawiązująca do średniowiecznego grodu książąt mazowieckich. W tym książęcym dworze w roku 1392 odbyło się spotkanie króla Jagiełły z księciem Witoldem, które zakończyło się zawarciem między nimi ugody będącej jednym z fundamentów późniejszej unii polsko-litewskiej. I tak oto uczniowie dowiedzieli się, że wydarzenia tej wielkiej historii Polski toczyły się również tu, blisko ich miejsca zamieszkania, i że warto poznawać swój region, swoją małą ojczyznę.
Dzień Jeża
- 3
Kilka dni temu obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Jeża”.
17 listopada w naszej świetlicy odbyły się zajęcia podsumowujące wiedzę na temat życia tych zwierząt. Dzieci wykonały wspaniałe przestrzenne jeże, obejrzały film edukacyjny pt: ”Życie jeży”oraz poznały zabawę ruchową „wesołe jeże”. Dodatkową atrakcją dla uczniów były zajęcia na świeżym powietrzu gdzie ustawiliśmy wykonany przez dzieci domek dla jeża, który przysypaliśmy listkami zebranymi na boisku.
,,Mała Książka Wielki Człowiek"
- 5
Pod takim hasłem 17 listopada 2023 r. odbyło się uroczyste wręczenie książek uczniom klasy I ufundowanych przez Instytut Książki w ramach projektu Wyprawka Czytelnicza dla Pierwszoklasisty. Zanim jednak książki zostały wręczone, Pani K.Borczon z naszej szkolnej biblioteki zapoznała uczniów z podstawowymi zasadami użytkowania książek. W dalszej części spotkania Pani Dyrektor Justyna Łempicka przeczytała fragment podarowanej dzieciom książki pt.,,Wnuczka antykwariusza".Teraz pierwszaki mają motywację, aby szybko opanować umiejętność czytania i poznać dalsze losy bohaterów.
Życzymy naszym pierwszoklasistom wspaniałych spotkań z książką.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
- 14
16 listopada 2023 r., jak co roku, nasza szkoła włączyła się w 13. już edycję akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia , której koordynowała pani Katarzyna Rzepińska.
Uczniowie klasy V stali się dziś egzaminatorami i sprawdzali podczas przerw znajomość tabliczki mnożenia wśród swoich starszych, jak i młodszych kolegów. Egzaminowi zostali też poddani również dorośli, w tym nauczyciele. Osoby,które udzieliły poprawnej odpowiedzi, otrzymały naklejkę z napisem "Ekspert Tabliczki Mnożenia".
Był to ciekawy,a zarazem skuteczny sposób sprawdzenia znajomości tabliczki mnożenia u uczniów i dorosłych .
Międzynarodowy Dzień Tolerancji
- 7
Międzynarodowy Dzień Tolerancji obchodzony jest 16 listopada. Jest to święto ustanowione przez UNESCO w 1995 roku mające na celu promowanie szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Nasza szkoła postanowiła włączyć się w obchody tego dnia. Z tej okazji w klasie II, III i VIII zostały przeprowadzone warsztaty, na których były omawiane tematy związane z różnymi obliczami tolerancji, jej przejawami lub jej brakiem. Poruszona została tematyka istotnych wartości w życiu człowieka m.in. pomoc, zrozumienie, szacunek, akceptacja. Podsumowując zajęcia uczniowie przygotowali plakaty ilustrujące i wyjaśniające zagadnienia związane z tolerancją: równouprawnienie, wielokulturowość. Pamiętajmy, że bycie tolerancyjnym nic nas nie kosztuje, a wręcz przeciwnie TOLERANCJA, to moralny obowiązek każdego człowieka, wartość która czyni kulturalny pokój na świecie.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
- 11
15.11.2023 r. nasza szkoła zamieniła się w świat postaci z bajek. Uczniowie wykazali się niesamowitą kreatywnością i charyzmą w przygotowaniu swoim strojów. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Patriotyczne, Międzypokoleniowe Śpiewanie pt. "Radosna Niepodległości"
Uczniowie naszej szkoły wzięli dzisiaj udział w Patriotycznym, Międzypokoleniowym Śpiewaniu pt. "Radosna Niepodległości", które miało miejsce w Gminnym Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji w Długosiodle w ramach obchodów Narodowego Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Szkołę reprezentowały dwie grupy. Uczennice z kl.Il i III w składzie: Krajewska Amelia, Pałubińska Iga oraz Pujer Alicja, Chojnacka Julia i Staniszewska Alicja wykonały utwór pt ,,Przybyli ułani pod okienko". Druga grupę reprezentowali uczniowie z kl. IV-VI w składzie Franciszek Kwiatkowski, Maria Mikołajczyk, Mateusz Kowalczyk oraz Kuba Traczyk w utworze "Biały krzyż".
Uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny
- 6
11 listopada 2023r. poczet sztandarowy szkoły uczestniczył w uroczystej mszy św. odprawionej w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym pw. Św. Rocha w Długosiodle.
#szkoladohymnu
10 listopada 2023r. o godz. 11:11 Społeczność Szkoły Podstawowej, już po raz kolejny, wzięła udział w Akcji "Szkoła do Hymnu".
105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości
- 14
10 listopada 2023 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel upamiętniający 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie w montażu słowno -poetycko-muzycznym przybliżyli społeczności szkolnej trudne losy naszej ojczyzny znajdującej się przez 123 lata pod zaborami. Rozbiory Polski, walki narodowowyzwoleńcze w XIX wieku kształtowały losy naszych przodków, zmuszały ich do podejmowania jakże krytycznych decyzji, które determinowały ich życie. Dopiero rok 1918 i klęska państw zaborczych w czasie I wojny światowej przyniosły Polsce tak upragnioną od pokoleń wolność. Zaprezentowana inscenizacja wprowadziła duchowo uczniów w obchody jutrzejszego Święta Niepodległości, a dominujące barwy biało-czerwone podczas apelu wprawiły w poczucie dumy narodowej.
Gminny Przegląd Poezji
- 43
9 listopada 2023 r. odbył się w naszej szkole Gminny Przegląd Recytatorski
„O Janie Pawle II i dla Jana Pawła II”, w którym wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu Gminy Długosiodło. Przegląd recytatorski przebiegał w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Komisja w składzie: przewodnicząca- zastępca wójta Gminy Długosiodło - p. E. Karczewska, członkowie: przewodnicząca Rady Gminy Długosiodło - p. T. Paradowska, p. T. Kośnik i p. E. Zawadzka, wyłoniła następujących zwycięzców:
Kategoria klas I-III:
1. miejsce – Igor Durka - SP im. hm. ppor. AK „Zośki” T. Zawadzkiego w Sieczychach
2. miejsce – Maria Vasylewska - SP im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle
3. miejsce – Karol Wyszomirski - SP im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle
Kategoria klas IV-VI:
1. miejsce- Kuba Traczyk - SP im. Papieża Jana Pawła II w Blochach
2. miejsce- Iga Jankiewicz - SP im. Tadeusza Kościuszki w Długosiodle
3. miejsce- Maja Kiełczewska z ZS w Starym Bosewie
Kategoria klas VII-VIII:
1. miejsce- Robert Nasiadka - SP im. Papieża Jana Pawła II w Blochach
2. miejsce – Jakub Komar – SP im. Janusza Korczaka w Dalekiem
3. miejsce Mateusz Owsiak- SP im. Janusza Korczaka w Dalekiem
Wszystkim uczniom biorącym udział w zmaganiach ze słowem poetyckim życzymy dalszych sukcesów na niwie sztuki słowa mówionego.
📣Szanowni Rodzice i Przyjaciele, Drodzy Uczniowie!
W tym roku nasza szkoła włączyła się do udziału w XV już edycji wyjątkowej inicjatywy „Paczka na Kresy – Boże Narodzenie 2023”.
Podobnie jak w ostatnich latach- w tym roku również możecie włączyć się w akcję poprzez przynoszenie darów na naszą szkolną zbiórkę. Dary przeznaczone są na świąteczne paczki dla potrzebujących rodzin zamieszkujących Kresy.
Akcję „Paczka na Kresy – Boże Narodzenie 2023” wspiera Mazowiecki Kurator Oświaty, Poczta Polska, Mazowiecka Wojewódzka Komenda OHP, Prezydent Miasta Otwocka, Harcerze ze Szczepu 147 „Błękitni” oraz współfinansująca przedsięwzięcie Polska Fundacja Narodowa.
Dary przynosimy do 4 grudnia 2023 r., do pani Katarzyny Rzepińskiej szkolnego koordynatora akcji.
Serdecznie zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę szlachetną inicjatywę.
Co możemy przynosić:
1. produkty spożywcze, takie jak:
kawa, herbata liściasta, ekspresowa, owocowa, kakao naturalne, rozpuszczalne,
słodycze: czekolada, praliny, cukierki, ciastka, czekoladki, chałwa, pierniki, ciasta
zapakowane hermetycznie, bombonierki, ptasie mleczko, galaretki, batony
czekoladowe, owocowe, delicje, sezamki;
owoce kandyzowane: figi, rodzynki, morele, skórka pomarańczowa, orzeszki, pistacje;
przyprawy świąteczne: cynamon, kardamon, wanilia, goździki, posypki na ciast;
konserwy, olej, przyprawy, owoce w puszce (np. ananasy, brzoskwinie),
oliwki, suszone pomidory;
makarony, kasze, cukier, ryż, kuskus, mąka.
2. środki czyszczące, dezynfekujące, środki do prania etc.
3. środki higieniczne: pasty do zębów, mydła, żele, płyny do kąpieli,
dezodoranty
4. medykamenty, kremy, środki opatrunkowe.
Miłym załącznikiem do paczek mogą być własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.
Uwaga:
Nie będą przyjmowane artykuły papiernicze, zabawki, pluszaki, książki oraz podręczniki.
Uwaga!!!
Drodzy Uczniowie! 15 listopada w naszej szkole obchodzić będziemy Dzień postaci z bajek. Zachęcamy wszystkich do przebrania się za ulubioną bajkową postać. Dajcie się ponieść fantazji i przenieście się do świata dziecięcych marzeń! Zapraszamy do wspólnej zabawy! Samorząd Uczniowski
Szkolny Przegląd Recytatorski "O Janie Pawle II i dla Jana Pawła II"
- 19
Do eliminacji szkolnych przystąpili uczniowie ze wszystkich klas. Przegląd recytatorski odbył się w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Komisja w składzie: G. Elak, ks. K. Paź, A. Ponichtera i J. Zdunek wyłoniła następujących uczniów, którzy będą reprezentować szkołę w Gminnym Przeglądzie Recytatorskim "O Janie Pawle II i dla Jana Pawła II":
kl. I-III: Izabela Zaręba i Amelia Krajewska
kl. IV-VI: Kuba Traczyk i Alan Krajewski
kl. VII-VIII: Weronika Krajewska i Robert Nasiadka.
Spotkanie ze sztuką
- 23
6 listopada dzieci z kl. I-III oraz oddziału przedszkolnego uczestniczyły w wycieczce do Teatru Maskarada w Warszawie. Uczniowie obejrzeli wspaniały, interaktywny spektakl "Mała Syrenka", dzięki któremu mogły uczestniczyć w podróży Arielki przez głębokie odmęty oceanu. Razem odkryliśmy fascynującą kolekcję muszli, spotkaliśmy kolorowe ryby, zaśpiewalismy z Syrenką i zanurzyliśmy się w magiczną krainę morskich przygód. Zwieńczeniem naszej przygody były warsztaty teatralne, podczas których aktorzy przybliżyli dzieciom różne techniki lalkarskie, takie jak teatr cieni, teatr lalkowy, animacja przedmiotów. Na zakończenie spotkania każde dziecko wykonało własną pacynkę.
Pamiętamy o tych, których nie ma...
31 października 2023 r. uczniowie przedstawili społeczności szkolnej montaż słowno- muzyczny poświęcony zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych i Zaduszek. Przypomnieli historię tych świąt, nekropolie, które są miejscem wiecznego spoczynku tych, którzy odeszli już za Bramę Wiecznej Ciszy, a poezją i pieśnią wprowadzili wszystkich w czas zadumy i refleksji nad ludzkim przemijaniem. Zaś ks. Kamil zaintonował wspólną modlitwę za wszystkich tych, których już nie ma z nami.
Archiwum Aktualności